Soutěže ligy zde | Kalendář ligy ve formátu iCal

13. 05. VýsledkyVrchoslavicePV
Vyberte kalendář

Archiv stránek

5. ročník Velké ceny Prostějovska v požárním útoku

V sobotu 24.5.2014 odstartoval ve Stražisku v pořadí již pátý ročník Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Závod se konal tradičně v areálu místního koupaliště, kde mají hasiči svoji dráhu. Přes nepříznivou předpověď počasí nakonec nespadla ani kapka. Do Stražiska se sjelo 22 týmů mužů a 7 týmů žen. Ve 13 hodin se konal slavnostní nástup, na kterém pozdravil všechny zúčastněné starosta Stražiska a také starosta místního sboru. Vzhledem k večernímu semifinálovému utkání našich hokejistů se velitelé na nástupu dohodli, že příprava bude probíhat v co nejkratší době, abychom všichni mohli fandit našemu týmu.

Pohřeb favoritů v Čelechovicích na Hané

V neděli 16.6.2013 se konalo v Čelechovicích na Hané v pořadí již 4. kolo Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Trať v Čelechovicích je náročná hlavně kvůli protivětru, který u terčů tradičně fouká. Letos bylo ale bezvětří, takže se daly očekávat kvalitní výkony. Opak byl však pravdou. Útoky byly plné chyb, favorité kazili a tento závod pořádně zamíchal pořadím VCP. Hlavním rozhodčím byl Pavel Sedláček, který svědomitě dbal na to, aby soutěž probíhala dle pravidel.

Třetí kolo VCP v Lipové společně s Extraligou ČR

V neděli 9.6.2013 se konalo v Lipové 3. kolo Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Tento závod byl také zároveň 3. kolem Extraligy České republiky v požárním útoku. Závodu se zúčastnilo rekordních 48 týmů mužů a 12 týmů žen a uskutečnil se na travnatém povrchu místního fotbalového hřiště. Stejně jako loni byl v okolí základny a celého náběhu položen tartan zapůjčený z Altetického klubu Olomouc. Důvěru od pořadatelů komentovat závod dostal opět Marek „Tašunka“ Otruba z Plumlova a nutno říci, že ani tentokrát nezklamal. Jeho originální projev a množství informací, které chrlil na přítomné diváky, opět dodaly závodu strhující náboj. Všechny týmy byly bodované do Extraligy ČR, zároveň bylo možné se přihlásit i do bodování Velké ceny Prostějovska a pár extraligových týmů tak také udělalo.

VCP v požárním útoku pokračovala druhým kolem v Dě

V sobotu 8.6.2013 pokračovala Velká cena Prostějovska v požárním útoku na tradičním místě, ovšem v netradičním termínu. Pořadatelství se ujaly Dětkovice. Tamní krásný areál byl výborně připravený, spousta dobrého jídla, pití a k tomu krásné letní počasí. Do Dětkovic se sjelo celkem 26 družstev mužů a 6 družstev žen. Na všechny čekalo obrovské množství cen, takže motivace byla veliká.

Velká cena Prostějovska 2013 začala ve Stražisku

V sobotu 1.6.2013 odstartoval ve Stražisku v pořadí již čtvrtý ročník Velké ceny Prostějovska v požárním útoku mužů a žen. První soutěže celého seriálu se zúčastnilo celkem 26 družstev mužů a 7 družstev žen. Zpočátku to vypadalo na deštivý závod, ale pořadatelé zřejmě dokážou poručit větru dešti. V celé republice pršelo, jen ve Stražisku déšť počkal až na samotný konec soutěže. Závod doprovázel mluveným slovem Marek Otruba alias Tašunka, což znamenalo, že pořadatelé nepotřebovali hudební doprovod, protože tento všem známý moderátor chrlil na přítomné jednu zajímavou informaci za druhou. Trať ve Stražisku je mírně do kopce. Ve spojené s krutopřísnými startéry čekal na diváky hodně zajímavý závod.

01.06.2013 STRAŽISKO - 1. kolo VCP

Termíny soutěží pro rok 2013

Ve čtvrtek 22.11.2012 odsouhlasila rada VCP na svém zasedání v Čelechovicích na Hané termíny soutěží pro rok 2013. Více zde: http://www.vcprostejovska.cz/